Zvijezda nije izdržala: Željezničar poslije uzbudljivog dvomeča obezbijedio polufinale Kupa BiH

Nakon velikih uzbuđenja, Željezničar je u revanš susretu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine savladao Zvijezdu sa konačnih 3:2.

Uslijedio je pravi šok na startu susreta kada je golman Željezničara Vedad Muftić ispucao loptu na nogu napadača Zvijezde Ajdin Mujagić koji je sa nekih 18 metara od gola postigao prelijep pogodak za vođstvo svog tima.

Poslije gola domaćih Željezničar je taj koji je preuzeo terensku inicijativu te se većinom igralo na polovini Zvijezde što im se umalo isplatilo kada je Armin Hodžić odlično prsima smirio loptu u protivničkom šesnaestercu, pucao iz poluvolea, ali mu je golman Mihajlo Dabić nevjerovatno odbranio ovaj snažan udarac.

Igrao se 34. minut kada su fudbaleri Zvijezde umalo došli do novog gola, ali je udarac Ermina Huseinbašića poslije odličnog driblinga završio u desnoj spoljnoj strani mreže gola Željezničara.

Umalo je Željezničar došao do poravnanja pred sami kraj prvog dijela, odnosno kada je u 42. minutu Dabić odbranio udarac Andrije Drlje iz slobodnjaka, a onda i u 46. minutu kada je Hodžić šutirao pored gola.

Ekspresno je Zvijezda krenula u drugom poluvremenu jer je Huseinbašić uradio ono što nije u prvom, odnosno u 46. minutu je uspio da da poveća prednost svog tima na 2:0 te matira Muftića.

Ipak, uzbuđenjima tu nije bio kraj jer se Željezničar još brže probudio iz ponora te je golovima Semira Štilića u 49. te 51. minutu uspio da poravna rezultat u jednom nevjerovatnom meču na “Banja Ilidži”.

Meč je nakon blickriga u prvih šest minuta susreta ušao u zatišlje, a prva prilika poslije istog je uslijedila tokom 69. minute kada je Štilić izveo odličan slobodan udarac koji je sigurno odbranio Dabić.

Kompletni preokret je Željezničar napravio u 78. minutu kada je lijevi bek Benjamin Šehić ušao u sredinu te odlično šutirao i matirao uistinu nemoćnog Dabića za promjenu rezultata u 3:2 za goste.

Željezničar je tako sa ukupnih 5:3 iz dvije utakmice četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine savladala Zvijezdu te se plasirala u polufinale najmasovnijeg državnog takmičenja.