Borac ima veliku prednost na Tušnju

Borac vodi protiv Tuzla sitija sa 2:0 na poluvremenu.

Velika količina kiše u Tuzli otežala je fudbalerima igru u prvom poluvremenu, jer je teren bio u potpunosti natopljen pa lopta nije mogla normalno da se kreće.

U tom stanju u prvih 45 minuta se bolje snašao Borac, iako je na početku moglo biti drugačije. Prvu priliku Tuzla siti je imala u 8. minuti kada je Hadžić izašao sam pred golmana Borca Mijatovića koji je odlično odbranio. Pet minuta kasnije Bihorac je šutirao glavom, ali ponovo je odličan bio Mijatović.

U 26. minuti Borac je stigao do prednosti. Hrelja se najbolje snašao nakon auta gostiju i postigao prvi gol u dresu Banjalučana. Samo dvije minute kasnije crveno-plavi su postigli drugi gol. Kvržić je centrirao, a Lukić pogodio mrežu Tuzlaka za 2:0.

Do kraja poluvremena nije bilo više prilika na obje strane, pa su gosti na odmor otišli sa vođstvom od 2:0.