Dominacija bez gola: Brazil nikako da razbije defanzivni bedem Švajcarske

Trenutno je 0:0 poslije prvog poluvremena duela između Brazila i Švajcarske u okviru grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru.

Duel između Brazila i Švajcarske je od starta bio u znaku dominacije Brazilaca u vidu posjeda lopte, ali im prosto njihovi protivnici nisu dopuštali da stvore neku ozbiljniju priliku.

Uprkos odličnom defanzivnom bloku Švajcaraca, Brazil je u 27. minutu po prvi put pronašao rupu u njihovoj odbrani kada je Rafinja sa desne strane genijalno zavrnuo loptu, ali na drugoj strani sa nekih 5-6 metara Vinisijus Žunior nije uspio da savlada Jana Somera.

Brazil je do kraja poluvremena pritiskao, pokušao udarcima sa distance, ali gola nije bilo te se na odmor otišlo sa rezultatom od 0:0.