Crvena zvezda i Novi Pazar remijem zatvorili sezonu

Fudbaleri Crvene zvezde i Novog Pazara odigrali su 2:2 u posljednjem 37. kolu Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda su se strijelci razigrali u nastavku. Prvo je Gejlor Kanga doveo domaćina u prednost u 53. minutu od 1:0, da bi ubrzo s vrha šesnaesterca Miljan Momčilović izjednačio na 1:1.

Onda je u 71. minutu Kanga ubacio iz slobodnog udarca, a Stefan Leković je bio najviši u skoku za 2:1. No kao i u prošlom slučaju, Pazarci su uspjeli brzo da izjednače, ovaj put preko Slobodana Stanojlovića za 2:2. Navijači Crvene zvezde pripredili su vatromet u 79. minutu povodom proslave nove titule i zbog dima je uslijedio prekid meča. Meč je ubrzo nastavljen, ali se rezultat nije promijenio i završen je rezultatom 2:2.

Tako će Crvena zvezda direktno u Ligu šampiona, TSC će u treći krug kvalifikacija za Ligu šampiona, što znači da ima osiguran plasman u Ligu Evrope, tu u plej-ofu igra Čukarički koji ima siguran plasman u Ligu konferencija, a u kvalifikacije za to takmičenje će Partizan i Vojvodina.