Bruka i sramota: Gzira nakon penala izbacila Radnički u Nišu

Fudbaleri Gzire s Malte nakon boljeg izvođenja penala sa izbacila je ekipu Radničkog iz Ništa u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Nakon što je prvi meč završio rezultatom 2:2, Nišlije su povele na domaćem terenu u 15. minutu preko Antona Tolordave. Ipak gosti su izjednačili u 15. minutu golom Džefersona na 1:1.

Onda je u 77. minutu Sava Petrov dao gol za 2:1 za Radnički, a onda su ugasili reflektori na stadionu i uslijedio je prekid. Nije se znalo tačno još koliko će se igrati da bi u 102. minutu Džeferson izjednačio i odveo meč u produžetke.

Tu je opet Radnički poveo s 3:2 golom u 102. minutu golom Aleksandra Pejovića sa bijele tačke, ipak da se ode u penal završnicu pobrinuo se Maksuel u 117. minutu.

U penal seriji za Nišlije nisu bili precizni Pejović, Roji Mićibući i Petrov, te su gosti prošli u narednu fazu gdje će igrati sa Volfsbergerom.