Genk rastužio Čukarički u Leskovcu

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su na domaćem terenu u Leskovcu od ekipe Genka sa 2:0 u drugom kolu Lige konferencija.

Čukarički je kao u nekom strahu ušao u meč, što su Belgijanci maksimalno koristili. Žozef Pejntsil je prošao po lijevoj strani  u desetom minutu i pronašao je Brajana Hejnena koji je bez problema savladao protivničkog golmana za 1:0.

Onda je deset minuta kasnije sviran penal za Genk, a siguran izvođač je bio Pejntsil. Jedinu šansu za domaće u prvom poluvremenu imao je Nikola Stanković kada je šutirao s vrha šesnaesterca, ali je to golman Genka odbranio.

Domaći tim je krenuo bolje u drugom poluvremenu, imali su više prilika, što je donekle i očekivano s obzirom na rezultat, ali nisu ni imali puno sreće. Luka Adžić je u 54. minutu ušao po strani i uputio je udarac ka golu rivala, ipak to je Hendrik van Krombruge odbranio. Isto je golman gostiju fenomenalno intervenisao i kod pokušaja Mihajla Cvetkovića sa desetak metara.

Na kraju je ostalo 2:0 za belgijski tim koji je došao do pobjede, a Čukarički i dalje nema osvojenih bodova.

U narednom kolu Čukarički gostuje Fiorentini, a Genk dočekuje Ferencvaroša.