Horor veče Engleza: Lens srušio Arsenal, Galatasaraj preokrenuo protiv Junajteda

Horor veče za engleske klubove Arsenal i Mančester junajted u utakmicama drugog kola grupne faze Lige šampiona koje su iza nas.

Lens je uradio ono što su mnogi mislili da je nemoguće, a to je da sa 2:1 sruši Arsenal koji je i ove sezone najavio da će se boriti za titulu Premijer lige Engleske.

Ipak, činilo se da toga neće doći jer je Gabrijel Žezus doveo u vođstvo Arsenal tokom 14. minuta, ali je do kraja prvog poluvremena na 1:1 izjednačio Lensov Adrijen Tomason.

Konačan rezultat te sva tri boda je postavio i obezbijedio odličnim udarcem iz prve unutar šesnaesterca, a riječ je o Eliju Vahiju koji se u strijelce upisao tokom 69. minute.

Galatasaraj, Mauro Ikardi

A šok je poput Arsenala doživio i Mančester junajted jer je poput svog londonskog rivala nakon inicijalne prednosti na kraju izgubio kompletan susret od Galatasaraja sa 3:2.

Elem, poveo je Mančester junajted u 17. minutu preko Danca Rasmusa Hojlunda, ali je nekadašnji krilni ofanzivac Kristal Palasa u 23. minuti poravnao na 1:1.

Drugi dio susreta je počeo kao prvi, poveo je ponovo Junajted i to ponovo drugim golom Hojlunda, ali je poslije tog gola u 67. minutu samo četiri kasnije ponovo stiglo poravnanje Galatasaraja i to sada od strane Kerema Akturkoglua.

Mančester junajted u 77. minutu ostaje bez Kazemira zbog crvenog kartona što je ofanzivom iskoristio Galatasaraj te je do konačne pobjede stigao golom Maura Ikardija u 81. minuti.