Omonija nakon penala bolja od Flore, Slovan bolji od Linkolna

Fudbaleri Omonije plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope nakon boljeg izvođenja penala protiv estonske Flore, dok je Slovan iz Bratislave izbacio tim Linkolna.

U prvom meču ekipa Omonije je slavila sa 1:0, da bi sada poveli na gostovanju preko Andronikosa Kakulisa sa 1:0 u 43. minutu. Flora je preokrenula golovima Rauna Sapinena u 48. i 88. minutu, te se otišlo na izvođenje penala. U šestoj seriji Sten Rejnkort je promašio penal, a Hektor Juste je bio strijelac gola za pobjedu i prolaz u narednu fazu gdje ih čeka Antverpen.

Tim Slovana je u prvom meču slavio protiv Linkolna sa 3:1, a sada su remizirali sa 1:1. Jaromir Zmrhal je donio vođstvo svom timu od 1:0 u 38. minutu, a konačnih 1:1 postavio je Kike Gomez. Ekipa Slovana u narednoj fai igraće sa poraženim iz dvomeča Olimpijakos – Ludogorec.