TSC došao do istorijskog boda, Balkani šokirao Dinama

Fudbaleri TSC-a remizirali su na domaćem terenu u Bačkoj Topoli sa Olimpijakosom u drugom kolu Lige konferencija sa 2:2, dok je Balkani u drugom kolu Lige konferencija savladao zagrebački Dinamo sa 2:0.

TSC je prikazao dobru igru protiv Vest Hema, a sada je prema očekivanju Olimpijakos bio taj koji je kontrolisao igru. Već u 16. minutu gosti su došli do prednosti golom Jorgosa Masurasa za 1:0.

Imao je Marko Rakonjac dobru priliku pred kraj prvog poluvremena, ali je to otišlo preko gola. Kada se ušlo u drugo poluvrijeme tako je Danijel Podens povećao prednost na 2:0 u 57. minutu.

Ipak brzo se vratio TSC u igru kada je u 63. minutu Saša Jovanović proigrao Ifeta Đakovca, a ovaj je uspio da matira protivničkog golmana za 2:1. Već u 72. minutu Andreas Ntoi je zbog faula dobio direktan crveni karton i Olimpijakos je ostao s igračem manje. U 90. minutu TSC je uspio da dođe do izjednačenja nakon predivnog gola Miloša Pantovića iz voleja.

U narednom kolu TSC igra protiv Frajburga, a Olimpijakos protiv Vest Hema.

S druge strane u Ligi konferencija Balkani u Prištini su napravili veliko iznenađenje pobjedom nad Dinamom iz Zagreba od 2:0. Do vođstva su gosti došli golom Almir Krieziu u 44. minutu, a za potpuni šok gostiju pobrinuo se Valid Hamidi u 83. minutu.

Dinamo će u narednom kolu igrati protiv Viktorije Plzen, a Balkani protiv Astane.