Jovanović s tri odbranjena penala odveo Partizan u polufinale Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana pobjedom od 5:4 nakon penal serije (1:1) nad Voždovcem plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Prvu veliku šansu na meču imao je Samed Baždar kada je izašao sam ispred golmana protivničkog tima, ali je u ključnom trenutku pao tražeći penal, no sudija je pokazao da se igra nastavi.

Partizan je očekivano više napadao i imao prilika, da bi pred kraj prvog poluvremena Baždar ponovo došao u šansu, koju je iskoristio za vođstvo svog tima od 1:0.

Iako je domaći tim dominirao, Voždovac je nakon greške Nemanje Nikolića došao do penala. Džunior Flemings je preuzeo odgovornost, ali je Aleksandar Jovanović to odbranio. Ipak u 89. minutu gosti su stigli do izjednačenja kada je Stefan Pirgić iskoristio grešku odbrane i sa vrha šesnaesterca postigao gol za 1:1.

Više nije bilo promjena i pristupilo se izvođenju penala. Jovanović je u prvoj seriji odbranio penal Mihajlu Neškoviću, da bi odbranio i u četvrtoj seriji šut Pirgiću i tako je odveo Partizan u polufinale Kupa Srbije.