Barselona prosula pobjedu protiv Osasune, katalonski klub u velikoj krizi

Barselona je u okviru 17. kola Primere remizirala na gostovanju protiv Osasune rezultatom 2:2.

Dobro je krenulo po Barselonu, pošto je u 12. minuti stigla do prednosti. Gavi je s desne strane loptu zalomio u sredinu i centrirao je na peterac, gdje je neometan ostao Niko i rutinski pogodio mrežu domaćih za prednost katalonskog kluba.

Njihovo slavlje međutim trajalo svega nekoliko trenutaka, jer je Osasuna za manje od dva minuta stigla do izjednačenja. David Garsija se našao na pravom mjestu i glavom poslao loptu iza leđa Mark-Andre ter Štegena.

Nije Barselona oduševila igrom na ovom meču, ali je ipak uspjela da početkom drugog poluvremena dođe do vođstva. Izabranici Ćavija Ernandeza do drugog gola su došli kada je u 49. minuti Abdesamad Ezalzouli preciznim udarcem pogodio okvir gola i mrežu Osasune.

Ipak, četiri minute prije kraja Osasuna je stigla do drugog pogotka i priredila novo razočarenje navijačima Barselone. Čimi Avila je natrčao na odbijenu loptu i snažnim udarcem sa 16 metara postavio konačnih 2:2.

Barselona u sljedećem kolu španskog prvenstva dočekuje Elče, dok Osasuna gostuje Hetafeu.