Brentford u finišu došao do velikog preokreta i pobjede nad Votfordom

Fudbaleri Brentforda savladali su Votford rezultatom 2:1 u okviru 16. kola engleske Premijer lige. Gol odluke sa bijele tačke u posljednjoj minuti postigao je Brajan Mbuemo.

Domaći su u ovaj meč ušli bez svog prvog napadača Ivana Tonija koji je bio pozitivan na virus korona. Od samog starta Brentford je mogao do prednosti, Šandon Baptist se dobro namjestio i šutirao pod prečku, ali se nije dao iznenaditi golman Daniel Bahman koji je uspio nekako loptu skrenuti u korner i spasiti svoju mrežu.

Novu priliku domaći su propustili u 22. minuti kada je Brajan Mbuemo nakon solo prodora pokušao ugroziti gol Votforda, ali se ponovo ispriječio raspoloženi Bahman. Dvije minute kasnije Džošua King je šutirao u desnu stranu, golman Alvaro Fernandez se bacio koliko je dugačak i uspio skrenuti loptu od desnu stativu u korner.

Baš iz tog kornera Votford je došao u vođstvo. Tom Kleverli je centrirao, a najviši u skoku bio je Emanuel Denis koji je loptu poslao iza leđa golmana Brentforda i tako doveo izabranike Klaudija Ranijerija u prednost.

Pred kraj prvog dijela domaći su umalo došli do izjednačenja, međutim Čarli Gud je loptu poslao tik iznad prečke, te se na odmor otišlo pri minimalnom vođstvu gostujuće ekipe.

Tempo utakmice je opao u nastavku, i gledali smo dobar fudbal, ali bez pravih i ozbiljnijih prilika. Prvu izglednu šansu imao je Vitalij Džanelt u 74. minuti kada je propustio da postigne gol u situaciji jedan na jedan sa golmanom Bahmanom, koji mu je odbranio šut.

A onda u 84. minuti Markus Fors je dočekao centaršut, skrenuo loptu glavom do Pontusa Jansona koji je loptu zakucao u mrežu gostiju i tako donio izjednačenje Brentfordu.

U posljednjoj minuti glavni sudija Majkl Oliver dosudio je penal za Brentford, a odgovornost je preuzeo Mbuemo i pogodio za veliki preokret i velika tri boda.

Narednu utakmicu Brentford će igrati protiv Mančester junajteda, dok će Votford na noge Barnliju u okviru 17. kola engleske Premijer lige.