Kavani i Merentiel utišali Monumental

Fudbaleri Boke Juniors savladali su u velikom derbiju na gostovanju ekipu River Plejta sa 3:2 u četvrtfinalu Liga kupa.

“Superklasiko” je opravdao očekivanja i donio veliko uzbuđenje. Na krcatom “Monumentalu” River je poveo već u desetom minutu golom Migela Borhe sa 1:0.

Onda je u prvom minutu sudijske nadoknade Miguel Merentiel izjednačio na 1:1 i s tim rezultatom se otišlo na pauzu. Milimetri su dijelili domaćina da u 52. minutu povede sa 2:1 i kao što to obično bude kazna je uslijedila.

Edinson Kavani je postigao gol za 2:1 u 62. minutu, a pet minuta kasnije je asistirao Merentielu za 3:1. Na samom isteku vremena River je preko Paula Diaza smanjila na 3:2, ali je to bio i konačan rezultat utakmice.

Rival u polufinalu će im biti ekipa Estudijantesa.