Koventri se vratio sa 0:3, ali Junajted je zakazao mančestersko finale FA kupa

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su nakon boljeg izvođenja penala ekipu Koventrija sa 7:5 (3:3 nakon 120 minuta).

Igrači Mančester junajteda su protiv niželigaša poveli golom Skota Mektomineja u 23. minutu sa 1:0, da bi na kraju prvog poluvremena Hari Megvajer povećao prednost na 2:0.

Onda je Bruno Fernandeš u 58. minutu zatresao mrežu rivala za velikih 3:0. Ipak Koventri se nije predavao i Elis Sims je smanjio na 3:1, da bi samo osam minuta kasnije u 79. minutu Kalum O’Her pogodio mrežu rivala za 3:2. U sudijskoj nadoknadi je dosuđen penal za Koventri i Hadži Rajt je izjednačio na 3:3 i odveo meč u produžetke.

U produžecima Koventri je postigao gol za 4:3, ali je on poništen zbog ofsajda i otišlo se u penale. U prvoj seriji Bredli Kolins je odbranio šut Kazemiru, a onda je u trećoj seriji Andre Onana odbranio penal O’Heru. Ubrzo zatim kapiten Koventrija Ben Šif je poslao loptu preko gola i Rasmus Hojlund je dao gol za prolazak Mančester junajteda u finale.

Oni će se u finalu sastati sa ekipom Mančester sitija koja je juče sa 1:0 bila bolja od Čelsija.