Mbape i Paredes predivnim golovima obilježili pobjedu Parižana u Strazburu (VIDEO)

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su ekipu Strazbura na gostovanju sa 4:1 u 32. kolu francuske Lige 1.

Gosti su stigli do vođstva već u 16. minutu kada je Kilijan Mbape primio loptu na 30 metara od gola, prošao je nekoliko protivničkih igrača i sa pet metara matirao golmana domaćih za 1:0. Poslije duge akcije Pari Sen Žermena Pablo Sarabija je primio loptu na vrhu šesnaesterca i poslije driblinga ostao sam, što je iskoristio da udvostruči vođstvo svog tima na 2:0 u 27. minutu.

Na samom isteku prvog poluvremena Mbape je istrčao kontranapad i proigrao je u šesnaestercu Mojze Kina, a ovaj je pogodio za velikih 3:0 u 45. minutu.

Nakon jednog pogrešnog pasa Kina domaći tim je izveo kontru i Dion Sahi je u 63. minutu sa desetak metara postigao gol za 3:1. Za kraj svih nadanja Strazbura pobrinuo se Leandro Paredes predivnim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara u 78. minutu za konačnih 4:1.

U narednom kolu Pari Sen Žermen igra protiv Sent Etjena, a Strazbur protiv Nima.