Napoli proslavio titulu protiv Intera, Džeko sjedio na klupi

Fudbaleri Napolija savladali su danas na domaćem terenu ekipu Intera sa 3:1 u okviru 36. kola Serije A.

Napolitanci su već ranije osigurali titulu, a atmosfera na stadionu “Dijego Armando Maradona” je bila praznična. U prvom poluvremenu vrijedi spomenuti crveni karton Roberta Galjardinija u 34. minutu, a onda je bilo dosta zanimljivije u nastavku. Prvo je Andre Anguisa doveo domaćina u prednost od 1:0 67. minutu, da bi Đovaniju Simeoneu bio poništen gol u 79. minutu.

Romelu Lukaku je donio izjednačenje Interu u 82. minutu, a samo tri minuta kasnije Đovani di Lorenco se pobrinuo za ogromno slavlje domaćih navijača za vođstvo od 2:1. Na konačnih 3:1 postavio je Đanluka Gaetano u sudijskoj nadoknadi. Inače Simone Inzagi je odlučio da ovaj meč odmara Edina Džeku, iako je on bio taj koji je dao gol protiv Napolitnaca u prošlom susretu, dok je Lautaro Martinez igrao posljednjih deset minuta.

U narednom kolu Inter dočekuje Atalantu, a Napoli gostuje Bolonji.