Nepažnja pred sami kraj koštala Kristal Palas: Čelsi trijumfalan na Stamford bridžu

Čelsi je na svom terenu u okviru utakmice 19. kola Premijer lige Engleske savladao Kristal Palas sa 2:1.

Poveo je Čelsi poslije odlične akcije kada je sa lijeve strane odličnu loptu po zemlji poslao Malo Gusto, a na pravom mjestu se u 13. minutu našao Mikajlo Mudrik.

Deset minuta kasnije je Mudrik umalo došao do svog drugog gola na meču protiv Kristal Palasa jer je poslije odličnog dodavanja pokušao da lobuje Dina Hendersona koji je uspio da ovoga puta odbrani udarac Ukrajinca.

Naplata za zicer Mudrika je došla pred sami kraj prvog poluvremena. Tada je Majkl Olise uspio da pronađe tračak prostora u šesnaestercu Čelsija i matira protivničkog golmana Đorđa Petrovića.

Mikajlo Mudrik

Igrao se 54. minut kada je došla prva ozbiljnija prilika u drugom dijelu susreta i to poslije odličnog udarca Eberičija Ezea iz slobodnog udarca koji je završio tik pored stative Čelsija.

Utakmica je mirovala sve do 76. minute i to sjajnog dodavanja Konora Galagera  za Nikolasa Džeksona u prostor, ali se tada centarfor Čelsija propisno obrukao te iz mat pozicije šutirao pored gola.

Nije Džekson ni koji minut kasnije imao šanse. Tijago Silva je uputio centaršut, napadač “Plavaca” je postigao gol koji je ubrzo poništen zbog ofsajda.

Ubrzo je, odnosno u 82. minutu zaprijetio Kristal Palas, ponovo preko Olisea koji šutirao snažno nakon čega je njegov udarac zaustavio Petrović.

Prava drama se odvila u 85. minuti jer je glavni arbitar poslije poziva iz VAR sobe odlučila da provjeri situacije koja se desila nešto ranije. Naime, Eberiči Eze je prije kontranapada Kristal Palasa koji je završio neuspješno faulirao Nonija Maduekea u kaznenom prostoru, a upravo je faulirani igrač na kraju balade postigao gol sa bijele tačke vrijedan tri boda.