Remi Liverpula i Arsenala

Liverpul i Arsenal su u okviru 18. kola Premijer lige Engleske na Enfildu remizirali rezultatom 1:1.

Nakon ovog susreta, situacija na tabeli se nije promijenila. Ekipa iz Londona je prva sa 40 bodova, a Redsi su drugi sa bodom manje.

Arsenal je poveo već u četvrtom minutu, a strijelac je bio Gabrijel, koji je pogodio nakon asistencije Martina Odegarda poslije slobodnog udarca.

I jedni i drugi su prijetili u nastavku, a domaćini su do izjednačenja stigli u 29. minutu, kada je Mo Salah sjajno izbjegao čuvare i savladao protivničkog golmana.

Više nije bilo promjena rezultata, pa se na veliki odmor otišlo sa 1:1.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nove golove. Trent Aleksander-Arnold je u 73. minutu pogodio prečku, a mreže su i kasnije ostale netaknute pa je konačan ishod ostao 1:1.

U narednom kolu, Liverpul će igrati protiv Barnlija u gostima, a Arsenal na svom terenu u novom derbiju dočekuje Vest Hem.