(VIDEO) Romi pripao Derby della Capitale

Fudbaleri Rome trijumfovali su sa 1:0 u 31. kolu italijanske Serije A protiv gradskog rivala Lacija.

“Derby della Capitale” je ispunio djelimično očekivanja. Prije utakmice su bili veliki neredi širom Rima, a utakmica je počela s veliki prilikama Ćira Imobilea s jedne strane i Dijega Lorentea s druge strane, no u oba slučaja su otišle lopte pored gola.

Roma je bila tim koji je više napadao i u 42. minutu Paolo Dibala je ubacio iz kornera, a Đanluka Manćini je glavom matirao Kristosa Mandasa za 1:0.

Narednu šansu je imao Stepen el Šaravi u 54. minutu kada je pogodio stativu. Onda je Daiči Kamada na drugoj strani postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

Pokušavao je Lacio da dođe do izjednačenja, ali se Roma odbranila i trijumfovala sa 1:0.

U narednom kolu Roma gostuje Udinezeu, a Lacio dočekuje Salernitanu.