(VIDEO) Totenhem upao u veliku krizu, treći poraz u nizu: Aston Vila slavila nakon preokreta

Fudbaleri Totenhema su doživjeli treći vezani poraz u Premijer ligi, pošto su u 13. kolu poraženi na svom stadionu od Aston Vile rezultatom 2:1.

Gledali smo vrlo zanimljivu utakmicu u Londonu, gdje je domaći tim bio taj koji je prvi stigao do vođstva. Igrao se 22. minut kada je Pedro Pero izveo korner, a lopta je došla do Đovanija Lo Selsa koji je sa nekih 20-ak metara uhvatio loptu na volej, opalio po golu, a Emilijano Martinez tu zaista ništa nije mogao.

Dva minuta kasnije je Oli Votkins donio izjednačenje Aston Vili, ali je on poništen jer je utvrđeno da se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, gosti su uspjeli da u finišu prvog poluvremena dođu do izjednačenja. Fantastičan centaršut nakon prekida uputio je Daglas Luiz, a Pau Tores je još bolje reagovao i glavom smjestio loptu u mrežu za 1:1.

Do potpunog preokreta Aston Vila je došla u 61. minutu. Nakon sjajne akcije i duplog pasa sa Jurijem Tilemansom, Votkins je po drugi put natjerao Giljelma Vikarija da vadi loptu iz mreže. Kasnije je Totenhem uložio sve karte u napad, ali je odbrana Aston Vile bila na zadatku, a istakao se Martinez sa nekoliko fantastičnih odbrana čime je još jednom pokazao zbog čega je izabran za najboljeg golmana svijeta.

Aston Vila je uspjela da održi prednost do kraja meča, pa su tako došli do svoje 9. pobjede u Premijer ligi i sada se nalaze na diobi trećeg mjesta sa Liverpulom (28 bodova), dok je Totenhem petoplasirani sa dva boda manje. Tim iz Birmingema u narednom kolu gostuje Bornmutu, dok Totenhem čeka još jedan težak duel – protiv Mančester sitija na “Etihadu”.