Veliki preokret Ajntrahta protiv Leverkuzena, Grojter Firt protiv Union Berlina do prve pobjede

Danas su odigrane dvije utakmice 15. kola njemačke Bundeslige. Ajntraht Frankfurt je bio ubjedljiv protiv Bajera iz Leverkuzen sa 5:2, dok je Grojter Firt bio bolji od Union Berlina sa 1:0.

Vrlo uzbudljiv meč odigrali su danas Ajntraht i Leeverkuzen. Gosti su do prednosti došli u petom minutu golom Patrika Šika, a kada je Šik u 22. minutu postigao i drugi gol niko nije mogao da se nada onom što je uslijedilo.

Ipak, minut kasnije Brazilac Tuta je smanjio na 2:1 iskoristivši neopreznost gostujuće odbrane, da bi u 30. minutu Jesper Lindstrom donio izjednačenje.

U drugom poluvremenu na terenu se nalazio samo jedan tim. Potpuni preokret kreirao je Obite Evan Ndika u 50. minutu, a ćetvrti gol za Ajntraht postigao je Kristijan Jakić u 66.

Konačnih 5:2 postavio je Đibril Sou lijepim šutem sa ivice kaznenog prostora u 76. minutu susreta.

Ajntraht će u narednom kolu biti gost Borusije Menhengladbah, dok će Leverkuzen biti domaćin Hofenhajmu.

Ekipa Grojter Firta dočekala je Union Berlin kao fenjeraš na tabeli. Prije ovoga kola domaćini su osvojili svega jedan bod i nalazili su se zakucani na dnu bundesligaške tabele.

U današnjem meču su pokazali da ipak znaju igrati te su stigli do tri boda, a gol odluke postigao je Havard Kalevik Nilsen u 56. minutu nakon što je poslije njegovog šuta lopta pogodila jednog igrača Union Berlina i prevarila Andreasa Lutea.

U narednom kolu Grojter Firt će gostovati Borusiji Dortmund, a Union Berlin će dočekati Frajburg.