(VIDEO) Debitanski pogodak Ramosa u pobjedi nad Remsom, Monpelje u finišu do pobjede protiv Monaka

U okviru 22. kola francuske Lige 1, fudbaleri Pari Sen Žermena su savladali Rems sa 4:0, dok je Monpelje savladao Monako rezultatom 3:2.

Parižani se nisu pretjerano namučili protiv Remsa na ”Parku prinčeva”. U 44. minutu je Marko Verati postigao predivan gol, nakon što je ”pokupio” odbijenu loptu i nezaustavljivo pogodio od lijevu stativu za 1:0.

U drugom poluvremnu smo vidjeli tri gola. U 62. minutu je svoj prvi pogodak od dolaska u Pari Sen Žermen postigao Serhio Ramos, a nakon svega pet minuta Parižani su poveli sa 3:0 autogolom Vuta Faesa, koji je nesrećno skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Konačnih 4:0 je postavio Kilijan Mbape u 75. minutu, čime je Pari Sen Žermen došao do svoje 16. pobjede u francuskom šampionatu i nalaze se na prvoj poziciji sa 53 osvojena boda, 11 više u odnosu na drugoplasiranu Nicu.

Rems je nastavio sa lošim partijama, pošto ne znaju za pobjedu u posljednje četiri utakmice. Ovo im je bio osmi poraz i sa 24 boda se nalaze na 14. mjestu Lige 1.

Monpelje je na svom terenu dočekao Monako, te su odigrali zaista vrlo uzbudljivu utakmicu koja je riješena u posljednjim minutama meča. Iako su domaći fudbaleri poveli sa 2:0 golovima Elja Vahija i Stepija Mavididija, Monako je u finišu prvog dijela preko Visama Ben Jedera došao do tračka nade da u drugom poluvremenu mogu doći do iznenađenja.

Napadali su gosti u drugom poluvremenu, a nagrada je stigla u 82. minutu kada se Vanderson izborio za prostor u šesnaestercu protivnika, dočekao dobar centaršut Rubena Agilara i pogodio u donji lijevi ugao za 2:2.

Činilo se kao da bi ovaj susret mogao završiti neriješenim rezultatom, ali je onda u 91. minutu uslijedio kontranapad Monpeljea. Nikolas Koza je odlično proigrao Mavididija, koji je uputio veoma snažan udarac prema golu, a golman Monaka Aleksander Nubel je mogao samo ispratiti pogledom loptu.

Mavididiju je ovo bio drugi pogodak na utakmici, čime je Monpelje došao do svoje 10. pobjede, te su se popeli na šestu poziciju sa 34 osvojena boda. Monako se sa bodom manje nalazi na jednom mjestu ispod.