More prilika na Banja Ilidži: Zvijezda vodi nakon prvih 45 minuta

Zvijezda iz Gradačca vodi sa 1:0 u revanš susretu Kupa Bosne i Hercegovine protiv Željezničara na terenu stadiona “Banja Ilidža”.

Uslijedio je pravi šok na startu susreta kada je golman Željezničara Vedad Muftić ispucao loptu na nogu napadača Zvijezde Ajdin Mujagić koji je sa nekih 18 metara od gola postigao prelijep pogodak za vođstvo svog tima.

Poslije gola domaćih Željezničar je taj koji je preuzeo terensku inicijativu te se većinom igralo na polovini Zvijezde što im se umalo isplatilo kada je Armin Hodžić odlično prsima smirio loptu u protivničkom šesnaestercu, pucao iz poluvolea, ali mu je golman Mihajlo Dabić nevjerovatno odbranio ovaj snažan udarac.

Igrao se 34. minut kada su fudbaleri Zvijezde umalo došli do novog gola, ali je udarac Ermina Huseinbašića poslije odličnog driblinga završio u desnoj spoljnoj strani mreže gola Željezničara.

Umalo je Željezničar došao do poravnanja pred sami kraj prvog dijela, odnosno kada je u 42. minutu Dabić odbranio udarac Andrije Drlje iz slobodnjaka, a onda i u 46. minutu kada je Hodžić šutirao pored gola.