Neshvatljivi autogol Nikića dao Željezničaru vođstvo u prvom poluvremenu

Nakon prvih 45 minuta utakmice 5. kola Premijer lige BiH, Željezničar na Grbavici vodi protiv Tuzla sitija sa 1:0.

Domaćini su otvorili meč na najbolji mogući način za njih. Već u trećem minutu, Irfan Jašarević je centrirao sa lijeve strane, a Nenad Nikić je izuzetno lošom reakcijom sproveo loptu u vlastitu mrežu sa peterca iako oko njega nije bilo protivničkih fudbalera.

Nastavak nije donio previše uzbuđenja. Gosti su se nakon primljenog gola razbudili i pokušali su doći do izjednačenja. Imali su nekoliko odličnih akcija, međutim nisu bili dovoljno konkretni.

Ekipa Tuzla sitija je najbliža poravnanju bila u 33. minutu, kada Anis Jašaragić iz odlične pozicije nije uspio da savlada Vedada Muftića, koji je dobro reagovao.

Ni u narednim minutima nije bilo promjena, pa se na veliki odmor otišlo bez golova.