Po jedan gol u prvom poluvremenu u Posušju i Konjicu

Ekipa Posušja vodi nakon prvog poluvremena sa 1:0 protiv Zvijezde 09, baš kao i GOŠK na gostovanju protiv Igmana u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

GOŠK je prvi zaprijetio u Konjicu, ipak domaći igrači su uspjeli da se odbrane u tim situacijama, da bi zatim Anel Hebibović na drugoj strani zaprijetio u desetom minutu kada se našao sam ispred golmana, no gosti su izblokirali šut.

Gosti su stigli do prednosti u 33. minutu, nakon što je Gabrijel Čoko proigrao Nikolu Šeru, a ovaj je matirao protivničkog golmana za 1:0.

S druge strane u Posušju domaćin je bio dosta konkretniji i jednom je pogodio stativu, da bi onda u 28. minutu Žoao Erik proigrao Luku Lučića koji je maestralno prebacio gostujućeg golmana za 1:0.

U 45. minutu Branko Vrgoč je šutirao nakon kornera, ali je Novica Maksimović skinuo s gol linije.