Prva RS: Pobjede vodeće trojke, remi Slavije i Zvijezde 09

Fudbaleri Laktaša deklasirali su Famos sa 5:0 u 14. kolu Prve lige Republike Srpske, Krupa je sa 4:1 bila bolja od Radnika, dok je u Novom Gradu Sloboda sa 2:1 savladala Rudar iz Prijedora.

Vodeća Krupa nastavlja pobjedničku seriju, a danas su sa 4:1 kod kuće savladali Radnik iz Bijeljine. Luka Babić je doveo domaće u vođstvo od 1:0 u 24. minutu, pa je Miloš Perović pet minuta kasnije s bijele tačke udvostručio prednost na 2:0. Veoma brzo već u 36. minutu Aleksandar Petrović je povećao na 3:0, pa je Dragan Došlo u 78. minutu smanjio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Dušan Čelar u 44. minutu.

Laktaši su ostvarili novu ubjedljivu pobjedu, a današnja žrtva je bio Famos koji je primio pet golova. Bojan Marković je iz penala doveo domaće u prednost u petom minutu, pa je Ognjen Škorić povećao na 2:0 u 53. minutu, a samo dva minuta kasnije na 3:0 je povisio David Vuković. Novi gol na meču postigao je Marković u 57. minutu, a konačnih 5:0 postavio je Aleksa Radetić u 70. minutu.

U veoma zanimljivom meču Sloboda je u Novom Gradu golovima Muja Smajića u 12. minutu i Tarika Saletovića u 37. minutu savladala Rudar iz Prijedora sa 2:1, a jedini gol za goste postigao je Danilo Marmat u 45. minutu.

U Istočnom Sarajevu Slavija i Zvijezda 09 su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 68. minutu preko Emanulaha Blaževića, da bi Boro Mišović u 81. minutu izjednačio na 1:1.

Nemanja Vidović je u 56. minutu postigao jedini gol u pobjedi Ljubića na gostovarnju protiv Kozare, a strijelci u remiju Tekstilca i Sutjeske od 1:1 bili su Zlatko Duspara u 25. minutu i Dejan Rašević u 72. minutu.