Sim Bau s dva igrača manje preokrenuo protiv Radnika, Zvijezda petardom ispratila Jedinstvo, Čelik upisao pobjedu

Fudbaleri Čelika ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv Rudara sa 2:0, Sim Bau je s dva igrača manje napravio preokret protiv Radnika u Hadžićima i slavio sa 3:1 u 21. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Tim iz Zenice je došao do vođstva već u šestom minutu golom Farisa Bajramovića, a Anes Mašić je u 59. minutu postavio konačnih 2:0.

Ekipa Sim Baua je na gostovanju u Hadžićima slavila sa 3:1 golovima, a prvi je teren morao napustiti Adnan Pandžić, pa je Harun Šabanović doveo domaćina u vođstvo od 1:0. Ubrzo nakon toga Amer Pilav je dobio crveni karton i gosti iz Kosove su ostali s dva igrača manje.

I pored toga nisu se predavali te je Anes Vazda izjednačio na 1:1, da bi u drugom poluvremenu Nurulah Harbaš s dva gola preokrenuo na 3:1.

Veoma bitnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Zvijezda u Gradačcu, pošto je sa 5:0 savladala Jedinstvo. Velike zasluge za pobjedu pripadaju Kaui Matijasu Talisonu s dva gola, dok je Said Bajrić dao gol za 3:0, a na 4:0 je povećao Mahir Osmić. Za konačnih 5:0 se pobrinuo Emin Trnka.