Sloga Meridian pala na Tušnju: Sjajni Pantelić het-trikom donio velika tri boda Tuzla sitiju

Tuzla siti je u okviru posljednjeg kola jesenjeg dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine savladala Slogu Meridian sa 3:0.

Već u osmom minutu Mirzad Mehanović je šutirao iz daljine, Nemanja Šćekić nije uspio da uhvati loptu i tu se našao Đorđe Pantelić koji je pripucao i doveo domaćina u vođstvo od 1:0.

Samo tri minuta kasnije nakon kornera Pantelić se najbolje snašao u šesnaestercu i ponovo je matirao Šćekića za 2:0. Pokušao je Toni Jović da odgovori na drugoj strani, no njegov šut s vrha šesnaesterca zaustavio je Eldin Lolić.

Nova prilika za goste uslijedila je u 25. minutu kada je Jović pronašao Srđana Grabeža, čiji je šut odbranio golman domaćih. Nakon toga je opao ritam utakmice. Ajdin Redžić je isprobao šut s oko 25 metara u 37. minutu, što je Lolić zaustavio.

Nakon toga je došlo do koškanja između Milana Milanovića i Pantelića, a sudija Dražen Marić im je pokazao po žuti karton. Ubrzo nakon toga Tuzla siti je imala kontru, Ajdin Nukić je mogao dodati na stranu, ali je šutirao preko gola i na pauzu se otišlo s rezultatom 2:0.

Sloga Meridian, Tuzla siti

Vasilije Perković je u 47. minutu zaprijetio golu Tuzla siti kada se čuvar mreže domaćih Lolić odlično snašao.

Uslijedila je kontra na drugoj strani, istu je istrčao Pantelić, ali ga je u posljednjem momentu Grabež zaustavio.

Sloga Meridian je tokom 55. minute imala dvije sjajne prilike, pokušali su Vidić i Dujaković, ali su oba udarca izblokirana.

Sa druge strane tokom 69. minute je saveznik Slogi Meridian bila stativa nakon sjajnog dalekometnog udarca Mirze Delimeđca.

Tačku na i po pitanju ovog susreta je kompletiranjem het-trika stavio sjajni Pantelić novim golom u 80. minutu.