Treća uzastopna pobjeda Zvijezde 09

Fudbaleri Zvijezde 09 u okviru šestog kola Prve lige Republike Srpske, savladali su Sutjesku 2:0.

Utakmica je bila riješena u prvom poluvremenu. U 10. minutu mrežu Fočaka zatresao je Miloš Sekulović za 1:0. Nakon vođstva domaćin je nastavio sa atacima na gol Sutjeske, pa je Bogdan Milošević u 38. minutu povisio na 2:0, što je ujedno bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku susreta u 61. minutu domaćin ostaje bez igrača manje u polјu, Emanulah Blažević je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton pa je prije vremena morao na hlađenje. Zvijezda 09 iako oslablјena povećala je prednost u 74. minutu preko Dragana Živanovića na 3:0. Tri minuta kasnije glavni sudija na utakmici Dragan Tadić iz Doboja dosudio je kazneni udarac za gost, siguran egzekutor sa ‘kreča’ bio je Nikola Mojović za 1:3. Do kraja susreta Sutjeska je sve snage dala na napad ali bezuspješno.

ZVIJEZDA 09 – SUTJESKA 3:1 (2:0)

Strijelci: Sekulović u 10, Milošević u 38, Živanović u 74. minutu (Zvijezda 09), N. Mojović u 77. minutu (Sutjeska). Stadion: Gradski u Ugljeviku. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Tadić (Doboj). Žuti kartoni: Dujković, Janjić, Stjepanović, trener Saša Krsmanović (Zvijezda 09), Atelјević, Milutinović, O. Mojović (Sutjeska). Crveni karton: Emanulah Blažević u 61. minutu (Zvijezda 09).

ZVIJEZDA 09: Abdulahović, Janjić, Đurić, Resić (od 73. minuta Bokić), Matić (od 73. minuta Apostu), Blažević, Dujković (od 64. minuta Tešić), Milošević, Živanović (od 84. minuta Stjepanović), Vidović, Sekulović.

SUTJESKA: Pajević, Ristanović (od 79. minuta Sekulić), Radović, N. Mojović, Milutinović, Mihajlović, Plјevalјčić, Danilović, Dačević (od 60. minuta Rašević), Atelјević, O. Mojović (od 79. minuta Vladičić)