(VIDEO) Dva velika iznenađenja u Prvoj ligi FBiH

Danas su u okviru 20. kola Prve lige Federacije BiH odigrane dvije utakmice, a fovoriti su kiksali u ova susreta.

Prvoplasirana ekipa šampionata GOŠK je pred svojim navijačima u Gabeli doživio nevjerovatan poraz od Stupčanice rezultatom 3:0. Mrežu domaćeg tima je načeo Aldin Hrvanović u 17. minutu, a isti igrač je uduplao prednost majstorijom u finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minutu susreta.

Konačnih 3:0 za Stupčanicu postavio je Dejan Živković u 83. minutu susreta. GOŠK u narednom kolu gostuje Jedinstvu, dok će Stupčanica dočekati Tomislav.

Iznenađenje je priredila i ekipa TOŠK-a, koja je uspjela na svom terenu da savlada favorizovanu Zvijezdu iz Gradačca. Krajnji rezultat je bio 4:1, a pitanje pobjednika riješeno je već nakon prvih 45 minuta.

Faruk Duraković je pogodio za 1:0 u 15. minutu meča, a deset minuta kasnije Faris Hukara je povisio na 2:0. Igrao se 40. minut kada je TOŠK poveo sa 3:0, a drugi pogodak na meču postigao je Duraković.

Ermin Huseinbašić je na otvaranju drugog poluvremena smanjio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Edis Smajić u 86. minutu susreta. U narednom kolu TOŠK gostuje Travniku, dok će Zvijezda dočekati Rudar iz Kaknja.