Zrinjski veoma ubjedljiv protiv GOŠK-a

Zrinjski je u okviru 15. kola Premijer lige BiH kao gost savladao GOŠK sa 5:1.

Mostarci su stigli do svog 32. boda i druge pozicije na tabeli, dok je tim iz Gabele ostao na 16 i zauzima deveto mjesto.

Zrinjski je poveo u desetom minutu, kada je Nemanja Bilbija bio precizan sa bijele tačke. Na 2:0 je povisio Tomislav Kiš u 37. minutu, a u nastavku prvog poluvremena više nije bilo promjena rezultata.

Drugi dio igre je donio nastavak dominacije aktuelnog šampiona BiH, koji je do kraja meča dodatno napunio mrežu protivnika.

Tarik Ramić je u 47. minutu pogodio za 3:0, a Bilbija je u 81. postigao svoj drugi gol za 4:0. Na 5:0 je nedugo zatim povisio Franko Sabljić, a GOŠK je uspio smanjiti u 85. minutu preko Rijada Šute. Konačan rezultat je glasio 5:1 za Plemiće.

U narednom oklu, GOŠK će dočekati Široki Brijeg, a Zrinjski ide u goste Zvijezdi 09.