Amerikanke stigle ubjedljivo do finala, Kineskinje uništile san domaćinu

Košarkašice Sjedinjenih Američkih Država i Kine igraće u finalu Svjetskog prvenstva u Australiji.

Prema očekivanjima američke košarkašice su bile veoma ubjedljive u polufinalu protiv Kanade sa 83:43, a najefikasnija na meču bila je Briana Stjuart sa 17 poena, dok je na drugoj strani Letisija Amhir imala osam poena.

Totalno drugačiji meč odigrale su košarkašice Kine i domaće Australije, gdje je slavio gostujući tim sa 61:59. Kineskinje su imale na poluvremenu prednost od 36:30, da bi domaće košarkašice imale pred zadnji minut vođstvo do 59:57 i napada. Brzo su izgubile loptu, pa je Kina izjednačila, a zatim je i sa linije slobodnih bacanja povela sa 61:59, što je bio i konačan rezultat utakmice. Ksu Han je sa 19 poena i 11 skokova bila najefikasnija na meču, dok je na drugoj strani Samanta Vikomb postigla 15 poena.

Ovo će za Kinu biti drugo finale Svjetskog prvenstva, a u prvom su poražene 1994. godine, dok Amerikanke igraju za 11 svjetsko zlato.