Australija pobjedom nad Kanadom pogurala Srbiju u četvrtfinale

Košarkašice Australije su pobjedom nad Kanadom od 75:72 u četvrtom kolu Svjetskog prventva osigurale su plasman Srbije u četvrtfinale ovog takmičenja.

Nakon jutrošnje pobjede nad Malijem, košarkašice Marine Maljković su čekale rezultat duela između domaćina i Kanade. Trebala im je pobjeda Australije i tako bi prije zadnjeg kola osigurale put među osam najboljih selekcija svijeta. Kanada je pružala jak otpor, čak je vodila nakon prvih deset minuta sa 23:14, pa na ulasku u posljednju četvrtinu 57:51.

Ipak Australija je uspjela da preokrene i na kraju je upisala i veoma bitnu pobjedu za njih od 75:72. Najefikasnija na meču bila je Nira Filds sa 17 poena, dok je kod pobjednika Ezi Magbegor imala poen manje.

Sutra od osam časova se sastaju Mali i Kanada, zatim u 09.30h Srbija i Francuska, a u 12.30h Australija i Japan.