Bajern Minhen slavio protiv Partizana u Atini

Košarkaši Partizana poraženi su protiv Bajerna iz Minhena rezultatom 99:95 na turnir u Atini.

Partizan je odlično otvorio utakmicu serijom 10:2, ali to visoko vođstvo nije dugo potrajalo. Već prva četvrtina je završila rezultatom 22:22, a onda je opet šampion ABA lige uspio da dođe do prednosti i na poluvremenu je vodio sa 51:46.

Ekipa Željka Obradovića je sredinom treće četvrtine vodila sa 72:60, ali je u posljednju četvrtinu Bajern Minhen ušao s prednošću od 74:72. Bavarci su tokom čitave posljednje četvrtine imali prednost, sem kada je u jednom trenutku Partizan poveo sa 93:92, ali brzo su Nijemci došli do vođstva i na kraju su slavili sa 99:95.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli sa 20 poena, a u pobjedničkom timu najbolji je bio Karsen Edvards sa 20 poena.