Cedevita Olimpija na krilima Blažiča i Pulena nanijela drugi poraz Partizanu u ABA ligi

U okviru 11. kola regionalne ABA lige, košarkaši Cedevita Olimpije su u ”Pioniru” savladali Partizan rezultatom 96:89. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Jaka Blažič i Džejkob Pulen sa po 19 poena, dok se kod domaćina istakao Zek Ledej sa 17 poena.

Time su košarkaši Cedevita Olimpije nanijeli Partizanu drugi poraz u ovoj sezoni ABA lige.

Melvin Edžam je otvorio meč poenima za Cedevita Olimpiju, a u narednom napadu je sa linije slobodnih bacanja izjednačio Zek Ledej. U naredna dva napada su trojke pogađali Nemanja Dangubić za Partizan i Jaka Blažić za gostujući tim.

Imali su košarkaši Cedevita Olimpije u par navrata u nastavku prednost od četiri poena, ali su u finišu prve dionice trojkom Alekse Avramovića i poenima Jama Madara domaći došli do +4, da bi na samom kraju Džejkob Pulen postavio konačnih 27:26.

Vidjeli smo i zanimljivo zakucavanje u finišu prve četvrtine u režiji Edžama, što možete pogledati OVDJE, a u nastavku druge dionice se ”osvetio” i Alen Smailagić fantastičnim potezom.

Drugu dionicu su košarkaši Partizana mnogo bolje otvorili i vrlo brzo osigurali prednost od osam poena nakon jednog solo prodora Rade Zagorca, ali su do kraja drugog poluvremena gosti uspjeli da zaustave nalete Partizana i dođu do izjednačenja (49:49).

Ponovo je u finišu zablistao Pulen, koji je pri rezultatu 49:43 na 19 sekundi do kraja pogodio trojku za izjadnačenje.

U drugom poluvremenu su se obe ekipe smjenjivale u prednosti. Zek Ledej je pogodio za prednost Partizana, a onda su gosti sa šest vezanih poena Marka Radovanovića i Blažiča došli do +3. Iako je Partizan odgovorio u nastavku, pred odlučujuću dionicu Cedevita Olimpija je vodila sa 71:68.

Posljednja četvrtina je bila odlično po goste, pošto su u prvih pet minuta odvojili na +10, a sjajnom odbranom su crno-bijelima dozvolili svega osam poena, što košarkaši Željka Obradovića nisu mogli da povrate. Na kraju je Cedevita Olimpija slavila rezultatom

U narednom kolu Partizan očekuje meč sa Mornarom u gostima, dok će Cedevita Olimpija dočekati SC Derbi.

PARTIZAN – CEDEVITA OLIMPIJA 96:89 (27:26, 22:23, 19:22, 21:25)

Partizan: Ledej 17, Zagorac 4, Avramović 15, Koprivica 1, Dangubić 5, Smailagić 5, Mur 15, Glas 3, Trifunović 8, Madar 16

Cedevita Olimpija: Pulen 19, Ferel 15, Edžam 6, Murić 14, Ogust 6, Blažič 19, Hodžić 3, Omić 2, Radovanović 12