Crvena zvezda Meridianbet umalo ispustila -20 protiv Mege

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su na gostovanju ekipu Mege sa 87:78 u 24. kolu ABA lige.

Mega je u prethodnih deset utakmica u ABA ligi doživjela poraz samo od Partizana, a sada je upisala poraz i do Crvene zvezde Meridianbet. Sjajno su gosti otvorili meč i poveli su poenima Ognjena Dobrića sa 11:2, pa je Danko Branković smanjio na 15:10, da bi prva četvrtina završila rezultatom 25:19.

Luka Cerovina je poentirao za -3 (27:24), a onda su gosti napravili novu seriju i preko Hasana Martina su se odvojili na 37:27. Poslije je Zvezda povela sa 45:31 i na pauzu se otišlo s rezultatom 51:36.

Fakundo Kampaco je u trećoj četvrtini dao trojku za 59:41, pa je poslije povećao na +20 (70:50) i u posljednji period se ušlo s rezultatom 72:53.

Na pet minuta do kraja utakmice Mega je prišla na 80:67, a onda je Cerovina dao trojku za -6 (82:76). Dobrić je prekinuo to trojkom za 85:76 i na kraju su gosti slavili sa 87:78

Najefikasniji na meču bio je Ognjen Dobrić sa 23 poena, Fakundo Kampaco je imao 15 poena i 11 asistencija, na drugoj strani Nikola Đurišić je imao 16 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda Meridianbet gostuje Borcu, a Mega dočekuje Budućnost.