Juniori Bosne i Hercegovine poraženi od Crne Gore

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od reprezentacije Crne Gore u trećem kolu Evropskog prvenstva B divizije sa 83:80.

Nakon pobjede nad Slovačkom tim Aleksandra Ćikića je doživio poraz. Crna Gora je fenomenalno otvorila meč i na kraju prve četvrtine je vodila sa 25:14, da bi se Bosna i Hercegovina uspjela vratiti i izjednačiti na 26:26, a kasnije i kratko povesti sa 43:40, no na poluvremenu je bilo 43:43.

Praktično tokom čitave treće četvrtine “Zmajići” su vodili i najveća prednost je bila 56:49, a u posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 63:57. Ipak kod rezultata 72:71 Crna Gora pravi seriju od 7:0 (78:72), a nadu u povratak dao je Abdul Hakim Delić trojkom za -3 (83:80), no kasnije nisu uspjeli na vrijeme da šutiraju igrači Bosne i Hercegovine za remi i tako je Crna Gora slavila sa 83:80.

Bosna i Hercegovina će sutra odigrati zaostali meč iz prvog kola protiv Albanije.

BiH: Fejzić 15, Sarić 18, Duvnjak 7, Marković, Đedović 4, Hrelja, Hakim Delić 8, Zirojević 12, Damjanac 2, Džafić 11, Kuridža, Bećirović 3