Leotar nanio težak poraz Bosni u Trebinju

U okviru osmog kola Lige Bosne i Hercegovine, košarkaši Leotara su ubjedljivo savladali ekipu Bosne rezultatom 108:60. Najefikasniji kod Trebinjaca je bili su Dejan Šakotić i Nikola Jeftić sa po 14 poena , dok se kod protivnika istakao Imran Fazlić za 20 poena.

Sjajno je meč počeo po domaći Leotar, pošto su na samom startu poveli sa 12:0. Božo Đurasović je pogodio dvije troje, a pridružili su mu se Marko Raičević sa četiri, te Đorđije Ninković sa dva poena.

Prve poene za Bosnu je sa linije slobodnih bacanja pogodio Ali Mašić, a u narednom napadu je pogodio i Imran Fazlić. U nastavku je uslijedila još jedna serija domaćih od 11 poena, čime su došli na +20 (23:3).

Do kraja prvog kvartala rezultat je bio 25:10, a u drugoj četvrtini prednost je iznosila velikih već nedostižnih 21 poen razlike (47:26).

ksbih

Međutim, tu se Trebinjci nisu zaustavili, te su trojkom Stefana Miljenovića i poenima Dejana Šakotića pred posljednju dionicu imali nevjerovatnih +37 (80:43). Pogađali su domaći iz svih mogućih pozicija, dok gostima ništa nije polazilo za rukom.

Taman kad se mislilo da gore ne može, na nešto manje od minut i po, Leotar trojkom Pavla Tupanjanina imao i ogromnih 50 poena viška, ali su poenima Enisa Memića u finišu uspjeli da ”ublaže” poraz, te je na kraju rezultat iznosio velikih 108:60 za Leotar.

Ovo je za Leotar peta pobjeda u osam odigranih kola i trenutno se nalaze na diobi četvrte pozicije sa Bratuncem, koji je večeras slavio protiv Čelika. Bosna, s druge strane, ima samo jednu pobjedu od početka sezone.

leotar kosarkaaa

U narednom kolu Leotar će u gostima igrati protiv Širokog Brijega, dok će Bosna na domaćem parketu dočekati Bratunac.

LEOTAR – BOSNA 108:60 (25:10, 22:16, 33:17, 28:17)

Leotar: B. Đurasović 13, Raičević 12, Ninković 6, Šakotić 14, N. Đurasović 8, Miljenović 10, Aleksić 0, Marić 11, Tupanjanin 3, Milidragović 12, Jeftić 14, Milanović 5

Bosna: Islamović 9, Fazlić 20, Mašić 5, Memić 12, Bulašvili 10, Galijatović 0, Dukatar 0, Damadžić 0, Miladinović 4