Makabi deklasirao Baskoniju za plasman u plej-of

Košarkaši Makabija savladali su plej-in duelu ekipu Baskonije u Beogradu sa 113:85.

Lorenco Braun i njegovi saigrači odigrali su gotovo perfektan duel, gdje su već nakon prve četvrtine vodili sa 28:15. Sredinom drugog perioda se ta razlika povećala na 43:21, a do kraja poluvremena Baskonija je to samo smanjila na 55:36.

Ni u drugom poluvremenu nisu stajali, već su nastavili u istom tempu, pa su imali i vođstvo od 73:49, a pred posljednjih deset minuta rezultat je bio 86:61. Više nije bilo dileme oko pobjednika i Makabi je slavio sa 113:85.

Najefikasniji na meču bio je Kodi Miler Mekintajer s 32 poena, kod pobjednika Lorenco Braun je imao 29 poena.

Makabi će u četvrtfinalu Evrolige igrati protiv Panatinaikosa, a Baskonija će novu šansu za ulazak među osam najboljih imati protiv boljeg iz duela Efes- Virtus.