Miljenović i Topić predvodili Megu do ubjedljivog trijumfa protiv Igokee

Košarkaši Mege su na svom parketu savladali Igokeu rezultatom 92:76 u 13. kolu ABA lige.

Mega je tako prekinula negativan niz od tri poraza te im je ovo bila šesta pobjeda od početka sezone, dok je za Igokeu ovo bio četvrti poraz.

Igokea je dosta bolje otvorila ovaj susret i imala prednost do sredine druge dionice, ali su onda domaći preokrenuli rezultat do poluvremena (41:37), da bi u trećoj četvrtini u potpunosti nadigrali Aleksandrovčane i odlijepili se na +17 (71:53) što je bilo dovoljno za siguran i ubjedljiv trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Stefan Miljenović sa 24 postignuta poena uz šest skokova, dok je Nikola Topić upisao 18 poena, devet asistencija i šest uhvaćenih lopti. Sa druge strane se istakao Nikola Marić sa 14 poena te Dragan Milosavljević i Stefan Mudi sa po 13 poena.

Mega će u narednom kolu dočekati Cedevita Olimpiju, dok će Igokea gostovati Crvenoj zvezdi Meridianbet.