Odbojkašice Bosne i Hercegovine porazom krenule u Zlatnoj ligi

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Belgiji u prvom kolu Zlatne lige.

Tim Stevana Ljubičića se nije najbolje snašao na gostovanju u Belgiji pošto su doživjeli poraz od 3:0 (25:17, 25:18, 25:17). Domaći tim je imao uvjerljivu prednost tokom čitavog prvog seta i lako ga je osvojio sa 25:17. U drugom setu odbojkašice Bosne i Hercegovine su vodile u prvoj polovini (15:14), međutim tada Belgijanke prave seriju 11:3 i dolaze do 2:0. Kasnije su gošće kratko imale prednost, no domaća selekcija je to okrenula i slavila je sa 3:0

Najefikasnija na meču bila je Brit Herbots s 23 poena, na drugoj strani Iman Isanović je imala 19 poena. Naredni meč Bosna i Hercegovina igra u Švedskoj 31. maja.