Partizan bez problema protiv Budućnosti

Partizan je u okviru 12. kola ABA Lige na svom parketu savladao Budućnost sa 96:83.

Beograđani su stigli do svoje devete pobjede, dok su Podgoričani upisali četvrti poraz iz 12 odigranih susreta u regionalnom šampionatu.

Gosti su bolje otvorili meč i nakon prvih deset minuta su vodili sa 28:21. Ipak, tim Željka Obradovića je zatim zaigrao mnogo snažnije, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 50:41 za domaćine.

Crno-bijeli su u drugom poluvremenu nastavili u konkretnijem ritmu, te su u konačnici slavili sa 96:83.

Kod pobjednika, najefikasniji  je bio Bruno Kaboklo sa 21 poenom, a kod poraženih je prednjačio Jogi Ferel sa 17.

U narednom kolu, Partizan igra protiv Zadra u gostima, a Budućnost dočekuje SC Derbi.