(VIDEO) Čađo vodila Srbiju do novog trijumfa na Svjetskom prvenstvu

Košarkašice Srbije savladale su selekciju Malija sa 81:68 u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva u Australiji.

Ovom pobjedom tim Marine Maljković se našao veoma blizu plasmana među osam najboljih reprezentacija svijeta. Selekcija Malija je pružila veoma dobar otpor, posebno u prvom poluvremenu i tako je nakon prvih deset minuta rezultat bio 25:25. Kratko su i vodile u drugoj četvrtini 39:37, da bi zatim Srbija preokrenula i na odmor otišla s vođstvom od 43:39.

Ipak već od početka drugog poluvremena srpski tim se odvojio na 55:43, a pred posljednjih deset minuta su vodile sa 62:50. Zatim je razlika samo rasla do najvećih 78:58, a protivnice su uspjele smo da ublaže poraz na konačnih 81:68.

Najefikasnija na meču bila je Saša Čađo sa 20 poena, Tina Krajišnik je imala 17, a na drugoj strani Sika Kone je imala 13 poena.

Selekcija Srbije sutra od 09.30h igra protiv Francuske, a Mali se sastaje s Kanadom.