(VIDEO) Moerman trojkom u posljednjoj sekundi presudio Panatinaikosu

Košarkaši Efesa su na domaćem parketu u okviru 22. kola Evrolige savladali ekipu Panatinaikosa rezultatom 82:81. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vasilije Micić sa 20 poena, dok se kod protivnika istakao Nemanja Nedović sa isto toliko.

Izabranici Ergina Atamana su tako došli do svoje 10. pobjede, te se nalaze na osmoj poziciji, dok je Panatinaikosu ovo 15. poraz u sezoni, te peti uzastopni pretposljednji su na tabeli Evrolige.

Efes je do pred kraj druge četvrtine uglavnom imao prednost, a onda je su se i gosti iz Grčke ”razbudili”, te smo mogli gledati veoma uzbudljivo drugo poluvrijeme i utakmicu koja je odlučena u samom finišu nakon trojke Adrijena Moermana.

Košarkaši Efesa su otvorili utakmicu trojkom Šejna Larkina i poenima Brajanta Danstona, a sa druge strane je za ekipu Panatinaikosa otvorio Janis Papapetru, takođe ubačenom trojkom, a onda je i Okaro Vajt dodao jedno slobodno bacanje za 5:4.

U nastavku su ponovo Larkin i Brajant kombinovano ubacili pet poena, pa su domaći poveli sa 10:4, a onda je i Panatinaikos na tri i po minuta do kraja prve dionice izjednačio poenima Džeremija Evansa (12:12), a onda su do samog kraja za Efes pogađali Vasilije Micić, te Larkin koji je ubacio svoju treću trojku iz trećeg pokušaja za 17:12.

Na otvaranju druge četvrtine trojkom Krunoslava Simona Efes je otišao na +8 (22:14), a do sredine drugog kvartala su i gosti zaigrali nešto konkretnije, te su trojkom Derila Mejkona došli na svega poen zaostatka (26:25).

Nastavili su oni sa dobro igrom i u nastavku, a još jednom trojkom Derila Mejkona, te Nemanje Nedovića su na tri i po minuta do kraja prvog poluvremena preokrenuli rezultat (36:33), a do velike pauze su uspjeli održati prednost te su na pauzu otišli vođstvom 42:39.

Treći kvartal su obje ekipe imale svoje momente, a pred odlučujuću četvrtinu četvrtinu Efes je otišao sa viškom od tri poena (65:62), a onda je četvrta četvrtina bila prava poslastica za sve ljubitelje košarke.

Panatinaikos je vodio u završnici meča sa 80:78, a onda je Danston pogodio jedno slobodno bacanje za Efes (80:79), da bi Okaro Vajt na 14 sekundi do kraja promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje.

Ataman je tada zatražio tajm-aut, a nakon toga je uslijedio posljednji napad za ekipu Efesa. Micić je poveo napad, a zatim loptu prebacio do Tibora Plajsa, koji je u skoku proslijedio pas za Adrijena Moermana koji je ispalio šut na 0,6 sekundi do kraja i fenomenalno pogodio za pobjedu turskog tima.

U nastavku je pokušao pogoditi Nedović sa preko pola terena, ali lopta nije završila u košu, te je konačan rezultat glasio 82:81 za Efes.

U narednom kolu Efes igra protiv Zenita u gostima, dok će Panatinaikos na svom parketu dočekati ekipu Žalgirisa.

EFES – PANATINAIKOS 82:81 (17:12, 22:30, 26:20, 17:19)

Efes: Larkin 11, Baboa 4, Singlton 0, Brajant 4, Moerman 15, Plajs 4, Micić 20, Anderson 0, Danston 14, Simon 10

Panatinaikos: Kendrik 3, Mejkon 17, Bohoridis 2, Kavadas 8, Papapetru 7, Kaselakis 0, Vajt 15, Nedović 20, Evans 4, Sent-Rus 5