Virtus preokretom protiv Efesa zakazao duel s Baskonijom

Košarkaši Virtusa pobjedili su u Istanbulu ekipu Efesa sa 67:64.

Početak utakmice obilježio je Vil Klajburn koji je postigao pet trojki za vođstvo svog tima od 17:10. No Virtus se nije predavao i već do kraja prve četvrtine je prišao na 23:21.

Ubrzo su Italijani poveli sa 28:27, ali je Efes ponovo preuzeo kontrolu i na poluvremenu vodio sa 36:35. Dosta izjednačeno je bilo u nastavku, gdje niko nije mogao stvoriti veću razliku, a na ulasku u četvrtu četvrtinu domaćin je imao prednost od 50:48.

Sredinom posljednje četvrtine Virtus je ponovo poveo sa 58:57, a onda se i odvojio na 64:57. Nakon što je Efes prišao na 64:61, Ife Lundberg je dao trojku za 67:61. Elajdža Brajant je pogodio trojku za 67:64, a Virtus je na kraju tim rezultatom.

Najefikasniji na meču bio je Vil Klajburn s 22 poena, na drugoj strani Tornike Šengelija je imao 12 poena.

Oni će u odlučujućem meču za plasman u top 8 igrati protiv Baskonije koja je poražena od Makabija.