Vogošća nakon preokreta odnijela bodove iz Doboja

Rukometaši Vogošće savladali su na gostujućem terenu ekipu Sloge u Doboju rezultatom 27:25 (10:15) u okviru drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rukometaši Sloge otvorili su dobro ovu utakmicu, te nakon sredine prvog poluvremena napravili su osjetniju prednost koju su dobro održavali do kraja prvih 30 minuta poslije kojih se na odmor otišlo pri rezultatu 15:10.

Publika u Doboju nije mogla ni sanjati da će u narednih 20 minuta utakmice u nastavku Sloga postići samo četiri pogotka. Takav scenario objeručke prihvatili su gosti iz Vogošće koji su u 50. minuti meča poveli sa 22:19.

U posljednjih desetak minuta igralo se gol za gol, te je na kraju Vogošća upisala vrijednu pobjedu 27:25.

Vogošću su do pobjede vodili Ermin Ombaša sa šest te Adnan Isaković i Elis Memić sa po četiri postignuta pogotka. Kod Sloge istakli su se Dušan Miličević sa devet i Vladan Đurđević sa šest postignutih pogodaka.

Vrijedi napomenuti da su se posebno istakli golmani Vogošće, Trapara koji je sakupio 12 odbrana te Mutapčić sa pet odbrana.

Narednu utakmicu Sloga će odigrati protiv Izviđača, zaostalu utakmicu prvog kola, dok će Vogošća dočekati ekipu Maglaja.