Zadar na krilima Tompsona i Drežnjaka slavio protiv Krke

Košarkaši Zadra su na domaćem parketu u okviru 17. kola ABA lige savladali ekipu Krke rezultatom 78:71. Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Trevor Tompson sa 22 poena, a istakao se bosanskohercegovački košarkaš Dario Drežnjak 18 poena. S druge strane se istakao Adonis Tomas sa 22 poena.

Zadar je time došao do svoje pete pobjede, te se nalaze na 10. poziciji na tabeli ABA lige, dok je Krka sa 12. poraza na pretposljednjem mjestu.

Iako je Krka dobrim dijelom meča imala prednost, pokleknuli su u samom finišu i doživjeli poraz. Antonio Jordano je trojkom otvorio utakmicu za Zadar, a sa druge strane je odgovorio Adonis Tomas za 3:2. Do sredine prvog kvartala je uslijedila egal utakmica, a onda je Krka zaigrala nešto bolje, te su na pauzu otišli sa +5 (24:19).

Drugi kvartal je takođe pripao slovenačkoj ekipi (37:33), a onda je u trećoj dionici uslijedio pad u igri, dok je u finišu treće četvrtine Zadar ušao u seriju od devet uzastopnih poena čime su ”pobjegli” na +7 (62:55), a pred odlučujući kvartal je Krka preko Mihala Lapornika došla na -5 (62:57).

Dario Drežnjak i Aleksandar Bursać su otvorili treću dionicu za Zadar (67:57), a iako su u nastavku košarkaši Krke prišli na -1 serijom od 9:0 (67:66), u nastavku nisu imali snage da preokrenu utakmicu u svoju korist.

Iako se ušlo u neizvjesnu završnicu, Zadar je ipak odbio taj nalet rivala i na kraju proslavio svoju petu pobjedu u sezoni.

U narednom kolu Zadar u gostima igra protiv čačanskog Borca, dok Krka na svom parketu dočekuje Partizan.

ZADAR – KRKA 78:71 (19:24, 14:13, 29:20, 16:14)

Zadar: Karter 16, Marčinković 0, Jordano 3, Brala 0, Bursać 5, Junaković 10, Buljan 0, Drežnjak 18, Mavra 4, Tompson 22

Krka: Frenč 2, Stergar 2, Stipčević 14, Špan 0, Kosi 0, Škedelj 4, L. Lapornik 7, M. Lapornik 18, Macura 2, Tomas 22