Fatić odbranio meč loptu, pa predao susret

Teniser iz Bosne i Hercegovine Nerman Fatić predao je meč Evgeniju Tiurnevu iz Rusije u polufinalu Čelendžera u Antaliji.

Ruski teniser je prvi stigao do brejka u prvom setu, ali je Fatić odmah uzvratio istom mjerom. Ipak do kraja tog dijela igre Tiurnev je još dva puta oduzeo servis gem protivniku i sa 6:2 osvojio taj dio igre. U drugom setu igrači su razmijenili po dva brejka i djelovalo je da će se otići u taj-brejk, ipak tada Fatić prvo brani meč loptu, pa odmah zatim pravi novi brejk uza 7:5 i izjednačenje u setovima.

Rus je treći set otvorio brejkom, Nerman je opet napravio ribrejk, no u narednom gemu je ispustio svoj servis gem i kod rezultata 4:1 predao je meč protivniku zbog povrede.

Tiurnev će u finalu igrati protiv Ukrajinca Olega Prihodka.