Hrabra Natalija nije mogla do iznenađenja protiv Petre

Češka teniserka Petra Kvitova savladala je u trećem kolu Vimbldona teniserku iz Srbije Nataliju Stevanović sa 2:0 (6:3, 7:5).

Natalija nije mogla do novog iznenađenja na londonskoj travi i nakon što je prošla kvalifikacije i prva dva kola, zaustavljena je od dvostruke šampionke na Vimbldonu Kvitove.

Prvo je Natalija napravila brejk, ali je Petra odmah uzvratila sa čak četiri gem u nizu i kasnije je sa 6:3 osvojila prvi set. Tokom drugog seta obje teniserke su razmijenile po dva brejka i kod rezultata 5:4 za srpsku teniserku počela je padati kiša i meč je prekinut na duži period. Nakon što su vratile na teren Kvitova je povezala deset poena i došla do brejka za 6:5.

Kasnije propustila tri meč lopte, pa Natalija nije iskoristila četiri brejk prilike, da bi četvrtu meč loptu Čehinja iskoristila i došla do pobjede od 2:0.

U narednom kolu će igrati protiv boljeg iz meča Ons Žabur – Bjanka Andresku.