Lagana pobjeda Đokovića u Monte Karlu

Đoković porazio Rusa Romana Safijulina za nešto više od 60 minuta u svom prvom meču na šljaci u ovoj sezoni, a jedan od gemova uspio je dobiti za samo 61 sekundu.

Tokom meča, Zimonjić je sjedio u Noletovoj loži i pružao mu podršku, pomno posmatrajući igru.

Skoro pola sata je bilo potrebno Safijulinu da osvoji jedan gem kada je rezultat bio 4:1 za Novaka, ali već iduća dva ponovo pripadaju Đokoviću, te za 34 minute srpski teniser dobija set konačnim rezultatom 6:1.

U drugom setu, prvi gem Đoković dobija za svega 61 sekundu, bez greške. Ipak, Rus je uspio da uzme gem, mnogo ranije u odnosu na prvi set i dolazi do izjednačenja rezultatom 1:1, ali Novak već uzima idući i rezultat je 2:1.

Izgleda da je u drugom setu Safijulin igrao nešto borbenije, te je uzeo svoj treći gem i rezultat je bio 4:2 za Đokovića.

Ipak, veoma brzo Novak dolazi do još 2 gema i meč završava njegovom pobjedom, konačnim rezultatom 6:1, 6:2.